Munkahelyi, munkavédelmi kockázatértékelés
Munkavédelmi kockázatértékelés
A kockázatértékelés célja, hogy pontosan meghatározzuk, az adott munkahelyen, a munkavégzés során milyen egészséget veszélyeztető hatások érhetik a dolgozókat, illetve milyen intézkedések szükségesek az egészségkárosító hatások kiküszöbölésére. Ezt az elemzést egységes szemléletben, a gazdálkodó szervezetnél folyó valamennyi tevékenységre, az alkalmazott technológiára, a felhasznált veszélyes anyagokra kiterjedően kell vizsgálni, felmérni, elemezni és értékelni.
A munkavédelmi törvény a munkáltatót teszi felelőssé kockázatértékelés elvégzéséért, amely munkabiztonsági és munkaegészségügyi szaktevékenységnek minősül. Az erről készített dokumentumot a munkáltató köteles minimum 5 évig megőrizni.
A kockázatértékelés mellékleteként a veszélyek megszüntetése, illetve mérséklése érdekében ütemtervet készítünk a feladat, határidő és a felelős konkrét megnevezésével.
Szerződött partnereinknél:
- végrehajtjuk a munkabiztonsági helyzet teljes körű felmérését;
- szükség szerint mérésekkel alátámasztva feltárjuk a fokozott egészségügyi terheléssel járó munkahelyeket, ezekről mérési jegyzőkönyvet készítünk;
- javaslatot teszünk a feltárt egészségkárosító hatások elleni védelemre;
- javaslatot teszünk a felmerült hiányosságok pótlására, kiküszöbölésére.
A kockázatértékelés folyamatában felderítésre kerülnek a munkavédelmi és a tűzvédelmi hiányosságok. A kockázatértékelés dokumentációjában a meglévő állapotok kerülnek összehasonlításra a jogszabály által meghatározott követelményekkel. A dokumentációban elemezzük a munka- és tűzvédelem helyzetét, amely a munkahelyekre, technológiára, munkakörnyezetre és a munkaeszközökre terjed ki. Táblázatos formában, amely tartalmazza a hiányosságok megszüntetésének határidejét, javaslatot teszünk a feltárt kockázatok megszüntetésére.
A dokumentáció az alábbi tartalommal készül:
- munkahelyek kialakítása,
- képernyős munkahelyek kialakítása,
- kémiai kockázatok,
- veszélyes anyagok és hulladékok kezelése,
- közlekedési és anyagszállításra kijelölt utak állapota,
- anyagmozgatás kockázata,
- biológia kockázatok,
- gépek, berendezések, munkaeszközök kockázata,
- optikai sugárzás kockázata,
- stressz kockázatai,
- általános értékelés és feladatterv.
Lépjen kapcsolatba velünk!
Ha segítségre van szüksége emelőgépekkel, tűzvédelemmel, vagy munkavédelemmel akkor írjon nekünk!